Zmrdifikace firmy

05.05.2021

Uvádím, že dnešní glosa vychází z knihy Zmrdi, vohnouti a my, která opravdu existuje, vyšla v papírové podobě a je ji možné zakoupit v mnoha obchodech. Doporučuji si ji přečíst.

Autor přesně popisuje jistý typ lidí, které nazývá "zmrdi". Ten typ lidí je schopen učinit cokoliv, aby dosáhl svého - postavení, moci, peněz. Bez ohledu na kohokoliv a cokoliv. Přes mrtvoly a bez zábran. Po takových lidech zůstává spálená země a kam šlápnou, sedm let tráva neroste. Osobně musím s autorem souhlasit, že pokud taková osoba přijde do firmy, dříve či později firmu rozloží, pokud se jej včas nezbavíte. Sám jsem je zažil u jedné velké firmy, kde jsem pracoval. Dnes je ta firma, kdysi velká a významná, v likvidaci právě kvůli zmrdům. Budeme-li se domnívat, že stát je jako firma, pak platí toto pravidlo i o státu.

Pokud vás to hanlivé slovo uráží, dále již nečtěte. Budu autora knihy citovat a ono slovo se v dalším textu objeví nyní několikrát...

Jak tedy princip "zmrdifikace" firmy funguje? Tedy v několika fázích:

  1. fáze: zmrd přijde do firmy
  2. fáze: zmrd dostane funkci
  3. fáze: zmrd začne vyhazovat slušné lidi, aby ho neohrozili a obklopuje se zmrdy
  4. fáze: přezmrdováno, zmrd začíná požírat zmrda
  5. fáze: nastává konec firmy

Pokud sleduji události na naší politické scéně nejen posledních hodin, ale už i pár let, mám takový pocit, že kdybychom byli ve firmě, o které autor knihy píše, spějeme velmi rychle do fáze číslo 5. Ale jak známo, stát není firma a tak se tento postup, doufejme, nedá na stát aplikovat.

Nebo?