Ó, jak jste nejlepší!

06.01.2021

Žádný politik neodmítne jakoukoliv příležitost, aby se pochválil, sdělil národu jak je skvělý, co všechno dobře dělá a proto bychom ho všichni měli obdivovat!

Nic nepřeje samochvále politiků tak, jako právě doba příchodu očkovací látky proti Covid-19. Všichni již víme, kdo byl v Česku očkován jako první. A pak to již následuje. Jeden za druhým politikem zaplavuje všechny ty fejsbůky, twitry, rádia a televize. Všichni ukazují své rameno a sbírají politické body za to, jak jdou všem ostatním příkladem. A kdo nepůjde s námi, půjde proti nám! Ještě zaveďme rudé knížky s fotografií, nebo žluté hvězdy pro ty méněcenné...
Chci se jen tak zeptat: to ti politikové dodnes neměli čím se pochlubit a jak jít národu příkladem? Proč se nikdo za 30 let nepochlubil, jak neodklání peníze, platí daně a nepotřebuje proto švindlovat s dluhopisy? Proč nezveřejňují, jak dodržují ústavu a když je v ní napsáno: jmenuje, tak jmenují? Proč neukazují, jak sami dodržují vlastní vydaná pravidla? Proč se nepochlubí, že celý život dodržují dopravní předpisy, jezdí ve městě padesát, neparkují na chodníku a na zákazu zastavení? Proč nezaplavují média fotkami, jak jezdí do práce na kole, autobusem nebo metrem? Proč nám neukazují výpisy ze svých účtů, jak pomáhají potřebným? Proč nevidíme fotky ze školních jídelen z jejich pracovních obědů ... ?

Ale zase máme jistotu, že jsou již očkovaní ...