I‘ll do everything with everybody!

04.03.2019

Nebojte, nespletl jsem se a nepíši dnes zamyšlení pro The New York Times anglicky, ale stále pro VAŠELitoměřicko24 česky. Vzpomněl jsem si na nepříliš známý výrok jednoho velice známého člověka, který to svou pracovitostí dotáhl z chudého zanzibarského kluka na úspěšného člověka a který mě inspiroval k dnešnímu zamyšlení. O koho se jedná a co ta věta česky znamená se dozvíte v závěru sloupku.

Kdo má děti školou povinné, tak si s nimi možná užil, stejně jako já, pár dní volna, lyžování a odpočinku při nedávných zimních prázdninách. Psychologové tvrdí, že týden zimní dovolené vydá za tři týdny letní. Navíc se moc ani nenadáme a máme tu léto a děti 2 měsíce prázdnin.

Po každé dovolené nás ale vždy přivítá rytmus běžného pracovního dne: ráno děti do školky a do školy, do práce, pro děti, do kroužku, nakoupit, domů, úkoly, večerníček, zuby, spát. Mou hlavní pracovní činností je i zastupování a hájení Vašich potřeb a názorů při vedení našeho města. Přes těch pár dní volna jsem nabral řadu nápadů, inspirací, ale i podnětů od vás, kdo mě oslovíte třeba jen tak na ulici. A nebo mi zavoláte a požádáte o pomoc. Mnoho z vás poprosí o otevření dveří do té správné kanceláře a nebo, obrazně, dveří k druhému. Nebo jen o telefonní číslo na někoho z mých 1132 telefonních kontaktů, co v mobilu mám. Často řeším problémy, o kterých jsem neměl ani tušení. Někdy předávám požadavky a informace, se kterými se nemusím zcela ztotožňovat, ale které jsou pro někoho jiného důležité. Občas za to pak dostanu "přes ústa" od jednoho, ale poděkování od druhého. Nebo naopak. Tak například mi volala, nebo jen tak na ulici prosila řada lidí, zda by se nemohl sběrný dvůr otevřít i v neděli. Když je teď pěkné počasí, tak že budou vyklízet půdy a garáže a když pak přijedou do sběrného dvora, je zavřeno. Zrovna dnes jsem to začal obíhat... Taky řešíme s kolegy tranzit automobilové dopravy centrem města - což je minimálně 5000 zbytečných průjezdů denně. Parkoviště pod hřbitovem na Žernosecké se namaluje hned jak bude teplota a to byl také váš nápad. Vyasfaltovat a namalovat. Je toho hodně...

Jako zastupitel prostě zastupuji všechny a pomáhám komukoli s čímkoli. Bez ohledu na to, co si o tom, nebo o něm myslím. Je to prostě něčí problém a já s ním chci pomoci. Baví mě to, protože se celý život pohybuji ve službách, řeším Vaše potřeby a mezi lidmi jsem rád. A tak stále stejně: s kýmkoli, kdykoli a cokoli.

Slíbil jsem, že Vám na závěr přeložím nadpis a hlavní myšlenku dnešního sloupku. Jedná se o výrok zpěváka britské rockové skupiny Queen, Freddieho Mercuryho. Člověka, který zpíval pro každého a to bez rozdílu jeho národnosti, věku nebo víry a dokázal to "rozjet" kdykoli.

Ve volném překladu to tedy znamená: Budu dělat cokoliv a s kýmkoliv!

Stejně, jako já!