Svět se řítí do ďáblovy řiti!

25.01.2021

To napsal český spisovatel a výtvarník Josef Váchal v roce 1916. Svět se do řiti řítí opět po 104 letech. A řítí se tam proto, protože jsme podlehli hysterii zvané Covid. Slyšel jsem nedávno takovou anekdotu, která krásně tuto hysterii ukazuje:

Pozve si Bůh smrtku: "Jdi a přiveď mi 10 tisíc smrtelníků."
Smrt sejde na zem a vyplní požadavek.
Bůh si pozve smrtku a rozzlobeně praví: "Říkal jsem 10 tisíc, ne 100 tisíc!"
Smrtka se hájí: "Splnila jsem Tvé přání, mým přičiněním zemřelo jen 10 tisíc."
"A co těch dalších 90 tisíc, to je čí práce?", ptá se Bůh.
"Ti zemřeli v hysterii ze strachu!", odpoví smrtka.

Přestali jsme přemýšlet. Slepě děláme stejné chyby jako jiní. Žádné kritické myšlení. Žádné domýšlení důsledků všech možných opatření. Hysterie a davové šílenství.

V dobách, kdy byl svět normální, tedy ještě vloni, se s nemocí zašlo nejdříve k "obvoďákovi". Ten provedl vyšetření a rozhodl, zda pacienta zašle na testy a vypsal žádanku. Testy se tedy prováděly u osob nemocných a nebo s podezřením na onemocnění. Nemohu než označit za zběsilost, aby se testovaly zdravé osoby bez jakéhokoliv symptomu. Mají se testovat žáci základních škol, studenti středních, testují se pendleři na hranici, budou se testovat hosté v hotelech, návštěvníci restaurací, hráči sportovních utkání, diváci v divadlech, testují se zaměstnanci ... A všichni navíc jen na Covid. Všichni bez toto, aby ty lidi viděl lékař. Prostě jen tak! 

Kdy půjdeme na test na stovky jiných smrtelných nemocí? Nebo ty už neexistují? Ne, ty nás nezajímají. Jiné smrtelné nemoci nestojí za námahu, protože o nich noviny nepíší. Ochráníme se od Covidu i kdybychom měli zemřít na jakoukoliv jinou nemoc.

Spíše by mě zajímalo, kdy se začne testovat na blbost??