Po druhém pivu už nediskutujte!

01.06.2020

Asi to sami znáte: jsou boje, ze kterých nemůžete odejít jako vítěz. Buď odejdete jako poražený, nebo jako ještě více poražený. Nejlepší je se do takových situací vůbec nedostávat, ale to kolikrát ani nezáleží na nás. Život a osud občas takové situace přináší.

Kolikrát si však sami "naběhneme na vidle" například diskusemi na sociálních sítích. Tedy ony to nejsou diskuse. Jsou to téměř vždy nesmyslné války a hádky a docela často úplně o ničem. Sám jsem zjistil, že vstupovat do nich a "skákat na vidle" je naprosto zbytečné, protože vyhrát se nedají. Víte, že v průměru Čech stráví na sociálních sítích 159 minut denně? Zajímalo by mě, kolik z toho je čas strávený nesmyslnými diskusemi, které nic neřeší, nikam nevedou a vyhrát se nedají. Jak tak občas sleduji, tak to bude hodně velký podíl.

Když už se někdy stane, že se do takové situace dostanete (což zejména po druhém pivu jde velice snadno), existuje jednoduché postup, jak lze ukončit jakoukoliv názorovou válku: prostě ji čestně prohrajte! Vždy je totiž lepší ji ukončit hned a ušetřit minimálně další čas zbytečné diskuse o ničem.

Když se ještě vrátím ke statistice, tak za letní prázdniny můžeme každý ušetřit 9.699 minut, tedy až 7 dní tím, že se na ty sítě vykašleme a budeme se věnovat příjemným věcem. Známý Lennonův výrok říká: Make Love not War! Jednou jsem také viděl hezký nápis: "Wi-Fi nemáme. Bavte se spolu z očí do očí."

Přeji vám všem krásné léto, nejlépe i s pohledem do něčích očí a když už se na ty sítě podíváte, tak si pamatujte: po druhém pivu se již na internetu nediskutuje, ale jen čte! Mám to vyzkoušené ...