Pes jitrničku sežral

16.04.2022

Když jsme v roce 2015 pořádali na roudnickém nebi další ročník leteckého dne věnovaný výročí 70 let od ukončení bojů II. světové války, rozhodli jsme se pozvat všechny vítězné státy na jedno místo. Netušili jsme však, jak moc narazíme na neochotu a neschopnost vrcholných politiků zvednout telefon a jen někomu zavolat. Byť jsme my, jako řadový "vojíni" vše dopředu zařídili, oddřeli a připravili. Nic. No a když tak ti politici nic nezařídili, ještě dost z nich měla tu drzost se dotazovat s kým významným by se mohli na letišti při oslavách setkat. To již v kolegovi, kterého letecká obec zná pod přezdívkou Šantán, bouchly saze a jednomu tehdejšímu členovi Vlády napsal takovou rekapitulaci toho jejich konání. Připomínám, že se jedná o text z roku 2015. Bez ohledu na současnou situaci ve světě jsou tato slova stále platná. Posuďte sami:

"Já nestraník a světoobčan jsem postavil celou oslavu na myšlence poděkovat všem, kterým vděčíme za to, že jsme se mohli někomu narodit. A to bez rozdílu náboženství, pohlaví a státní příslušnosti. Ale páni politici této republiky na co sáhnou, to nenapravitelně zkurvěj.

Ohýbají zákony, přepisují dějepis a den po volbách jim je volič obtížným hmyzem.

Tak toliko jako prolog a teď k výsledku veškerého toho vašeho počínání:

Když jste, jako námi zvolení politici, vyloučili účast USA na jedné straně a Ruska na druhé straně, můžeme slavit vítězství s bratry Slováky, kteří jsou díky Tisovu státu ještě pořád ve válečném stavu s Amerikou. Amerika je založena vražednou hordou Evropanů, která vyvraždila původní obyvatelstvo a co nestačili pobít, umístili do rezervace. Teď tuto jejich demokracii vyvážejí do světa.

Rusko slovo demokracie nemá ve vyjmenovaných slovech ani v zákoně a jen tak mohlo porazit nadlidi s fašistickou ideologii. A my po rozpadu Rakousko-Uherska nevíme, komu vlézti do řiti, abychom přežili s naší samostatnotností. Ten, kdo válku způsobil a má na svědomí desítky milionů lidských životů, vstal z popele a díky plánu generála americké armády George Catletta Marshalla nám předvedl ekonomický zázrak - a dnes se nám směje.

Jak říkal Kraus v podání Jirky Kodeta :"Co chtějí reformovat, vždyť jsou to stále ti samí hajzlové".

A to bych mohl takto meldovat stále dokola jak v té písničce: Pes jitrničku sežral.

P. S. Prosím, nemusíte se mnou ve všem souhlasit, ale toto je můj subjektivní pohled na dnešní tragikomickou situaci v naší zemičce."