Jsem proti povinnému očkování! A nebo...

17.01.2022

Nejdříve se ujasníme pár věcí: jakékoliv očkování považuji za tak zlomový objev, jako je třeba vynález kola a nejsem proti tomu, aby se používalo.

Říká se, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Dobrým úmyslem je očkování, peklem je pak jeho nařízená povinnost. První krok do pekla podniklo Rakousko v těchto dnech. Jsem přesvědčen, že s touto nebezpečnou hrou s ohněm, u které se všichni popálíme, budou pokračovat i jiné vlády - naší asi nevyjímaje. Jsem jednoznačně proti povinnému očkování! Třeba by mě zajímalo, jak se nedodržení nařízení bude pokutovat. Dostanou pokutu jednou (zaplať výpalné a už se nemusíš očkovat) nebo každý den? A mimochodem: koho ohrožují neočkovaní? Sami sebe přece. Tak proč očkovaným vadí? A jestli chcete argumentovat zavalením zdravotního systému, tak si přečtěte toto.

Pochopím argument, že léčba neočkovaného je drahá a když se nenechal dobrovolně očkovat, tak ať si platí léčbu sám. Tak s tímto argumentem u mě uspějete. Má to své ale... !! Pak ale žádám jako daňový poplatník a plátce zdravotního pojištění, aby se stejně řešilo kouření ("ze zákona zakázat!"), nezdravá strava (zavedeme infarktovou daň za dorty a vepřo-knedlo?) a povinnost zdravého životního stylu (kdo neujde deset tisíc kroků denně, ať si pak doktory platí ze svého!). Případně jakékoli chování, které většina společnosti označí za rizikové.

Mimochodem první vláda na světě konečně jasně řekla, proč jí vadí neočkovaní. Je to australská vláda ve známé kauze Djokovič, kterého nakonec vyhostila. Hlavní důvod nejsou zdravotní rizika, ale ten, že by "...mohl v zemi podpořit antivaxerské nálady.". Tedy podpořit jiný názor!

Antivaxerské nálady? Co to je za sousloví? Nenapadlo australskou vládu, že by její občany mohl motivovat Djokovič i ke zdravému životnímu stylu, veganství či sportování? Je to ze strany Austrálie ubohé a nesmyslné. Říkají svým lidem, kupte si hamburgery, Colu, naočkujte se, vemte si hadr na hubu a sedněte si do hlediště. Hlavně nic nedělejte, nic neřešte a nemyslete. Od toho jsme tu my. Vláda, systém.