Je třeba vládnout! Ne se pouze obracet k veřejnému mínění!

13.06.2021

Politik bez myšlenky si nechá udělat průzkum veřejného mínění. Kdyby si Churchill nechal udělat průzkum, zda se má bránit proti nacistům, možná by mu ho už prezentovali na jiných ostrovech než britských.

Zkuste si sami odpovědět na následující otázky průzkumu veřejného mínění, zda náhodou nejste zároveň pro i proti zavedení povinné branné povinnosti:

Znepokojuje vás počet mladých lidí kteří nemají práci a narůst kriminality mladistvých?
Ano.

Myslíte že na školách je nízká disciplína?
Ano.

Myslíte si že mladí ve svém životě uvítají trochu autority a vedení?
Ano.

Myslíte si, že se mladí rádi chopí příležitostí?
Ano.

Byl byste pro zavedení branné povinnosti?
Ano!

Nebo jinak položené otázky:

Znepokojuje vás hrozba války?
Ano.

Znepokojuje vás eskalace mezinárodního napětí?
Ano.

Je nebezpečné dávat mladým lidem do rukou zbraně a učit je zabíjet?
Ano.

Je špatné nutit lidi aby se chopili zbraní proti své vůli?
Ano.

Byl byste proti znovuzavedení branné povinnosti?
Ano!!

Tak vidíte, jeden respondent má dva názory na jednu otázku. Podle potřeby se pak zveřejní jen ta vaše poslední odpověď. Takto se výzkumy dělají a bohužel se takto od roku 2011 i vládne.

Přesně tak vypadala (nejen) i dnešní reportáž hlavního večerního zpravodajství, kdy se nejprve dozvíme, že v hromadné dopravě byl proveden vědecký průzkum hygieniků a lékařů na šíření viru. Pozitivních vzorků bylo zcela prokazatelně méně, než 1% (včetně vzorků vzduchu - vše během provozu s cestujícími) se závěrem, že prokázáno jest: v MHD se virus nešíří. 

Poté proběhl bleskový průzkum veřejného mínění, kdy 100% odpovědí bylo pro zachování nošení roušek v MHD. No a k tomu pak ministr prohlásí, že je nutné zachovat opatření v hromadné dopravě. A tak se to dělá již více než rok.

Takže buď se naši politici budou rozhodovat na základě jasně podložených výzkumů, nebo podle průzkumů veřejného mínění ... 

Pak se ale nedivme, že jsme tam, kde jsme. Ne s virem, ale se vším!