Dneska je to zadarmo!

22.02.2021

Vyprávěl mi jeden řidič autobusu, jak mu nastupovala jedna šarmantní postarší dáma předními dveřmi do vozu, mávala občankou a s milým úsměvem radostně pravila: "Dneska už jedu zadarmo!". Načež ten řidič se na ní také velmi mile a přátelsky usmál a odvětil: "Nikoliv, milostivá. Dneska to za Vás platí někdo jiný!".

No a o tom to je. A zejména v této době.

Testy na covid jsou zdarma, očkování je zdarma, na zaplacení všech těch opatření parlament schválil vládě sekeru 500.000.000.000 korun. To je 500 miliard, nebo, jak říká kamarád - převeď to na něco pochopitelného: tak to je 1.905 piv v hospodě pro každého v ČR včetně dětí; nebo dva milióny pět set tisíc Fábií - tedy jedna nová Fabie za 200.000 pro každou čtyřčlenou rodinu. Dnes navíc rozhodl Ústavní soud, že v rámci systému vlády: "rychle a zběsile" se nepostupovalo v souladu s Ústavou ČR. To je takový ten cár papíru, který kdysi za vlády tradičních stran a tradičních prezidentů, tradičně platil. V reakci na to požaduje protiprávně zavřený maloobchod po vládě úhradu ztrát ve výši 250.000.000.000 korun. To je dalších "jen" 953 piv každému, nebo 1.250.000 Fábií, tedy "jen" jedna do každé druhé rodiny.

Proč to píšu? No až zase uslyšíte nějakého politika v televizi, jak jsou nějaké testy, očkování, rouškovné a odškodňování zadarmo, tak si vzpomeňte na tu paní "pomýlenou", co jela tím autobusem v iluzi, že jede zadarmo. 

Zadarmo to fakt nebude ...