Absolutně (ne)volitelný!!

22.09.2022

Seděl jsem tuhle v jedné hospodě a kecal. Jeden u stolu, letitý rybář, probíral jejich okresní organizaci. Že se bude volit představenstvo a že by to po těch letech chtělo změnu. Že na předsedu kandiduje nějakej Franta. Že prý je to srdcař, už něco pamatuje, ale ve svých padesáti zase není tak starej. Kolem sedící chlapy mu dali za pravdu, že je aktivní, dělá s mládeží, členům pomáhá, když jim propadne lístek, učí je nahazovat a tak. A taky běhá po městě a na kraji a shání peníze pro organizaci. Na městě má prý kamaráda ze základky a díky jemu získá každý rok na výlov a na kapelu, co tam bude hrát. Prej že sám i přispívá do jejich fondu každý měsíc z vejplaty aby bylo na nějaký ty útraty. Tuhle prý jeli do jižních Čech na výlov a neměli jak tam dojet. Franta se prý nabídl, že vezme svoje auto. Že dá náklady na svojí firmu, hlavně, že bude pohoda. Dokonce i nějaký pruty koupil pro mladý na svojí firmu, protože oni na to prostě nemají. Prostě: celej´ Franta ...


Vedle seděl Pepa. Poslouchal. Pepa platí každý rok příspěvky, ale jinak nic... Když se o Frantovi domluvilo jako o jistém kandidátovi, promluvil o něm. Že prej, abychom si na Frantu dali pozor! Že to všechno je moc hezký, ale Franta seděl v první třídě v lavici s tím zlodějem Novákem! A ještě se s ním radil o množinách. A jestli nám to prý nestačí, tak Franta je členem sdružení milovníků historie a jejich místopředseda Procházka z místní organizace Dolní-Horní řekl, že: "Císařpán byl vůl".

Závěr tohoto hospodského potlachu byl ten, že - jako Franta je super kandidát, je sice ze všech nejlepší a má na to, ale protože byl v první třídě s tím Novákem a je jako člen v tom sdružení, kde je taky Procházka, co řekl o Císařipánu, že je vůl, tak je obsolutně na předsedu nevolitelnej!! 

Ať si mládež dělá , co chce, členové ať si pomůžou sami až jim propadne lístek, nahazovat ať je učí, kdo chce, na město a na kraj pro peníze chodit nebudeme a jeho peníze si také můžeme strčit někam. Auto na akce se sežene jinde a pruty mládežníci nepotřebují.

Hlavně ne Franta! Absolutně nevolitelný!


P.S. Text je vymyšlený, pointa a příběh více než reálný